Mimo stereotypów logistyka i dystrybucja nie są typowo “męskimi” branżami - według statystyk aż 47 proc. osób tam zatrudnionych stanowią kobiety[1]. Z drugiej strony tylko 20 proc. przedstawicielek płci pięknej zajmuje we wspomnianych obszarach stanowiska kierownicze. Dodatkowo, aż 51 proc. kobiet rezygnuje z awansu ze względu na obowiązki związane z życiem prywatnym, takie jak wychowanie dzieci[2]. Z dyskryminacją mam pracujących w logistyce i dystrybucji walczy od lat Grupa Raja, firma założona przez kobiety i poświęcająca kwestii równości zatrudnienia wiele inicjatyw.
Mama w logistyce a perspektywy awansu
Przywódczynie w Grupie Raja
Jakie świadczenia cenią sobie mamy?
Grupa RAJA jest wiodącym europejskim wielokanałowym dystrybutorem materiałów opakowaniowych i wyposażenia dla firm. Obecna od ponad 65 lat na rynku opakowaniowym w 19 krajach i 26 spółkach. RAJA obsługuje łącznie ponad 2 miliony klientów w Europie, od firm rozpoczynających działalność po firmy międzynarodowe, we wszystkich sektorach działalności.
RAJA Polska - polski oddział Grupy - funkcjonuje od 2010 roku, dbając o najwyższą jakość usług oraz oferując ponad 3000 produktów opakowaniowych, akcesoria do przechowywania, transportowania i zabezpieczania towarów z dostawą w 24h.
[1]Raport z ankiet realizowanych w plebiscycie Przyjazny Pracodawca TSL 2022, Pracujwlogistyce.pl i TransLogistica Poland
[2] https://kobietywlogistyce.pl/wp-content/uploads/2022/12/Raport_Przyw%C3%B3dztwo_Kobietw_Logistyce_ForumKobietwLogistyce_06122022.pdf
[3]https://pie.net.pl/co-trzecia-matka-dziecka-w-wieku-do-9-lat-nie-pracuje/
Fot. ArthurHidden