01/17/24
Mazurska Manufaktura w kolejnej dużej sieci handlowej
Mazurska Manufaktura S.A. - producent rzemieślniczych alkoholi mocnych oraz piwa regionalnego - nawiązała współpracę z kolejną dużą siecią handlową. W sklepach Aldi w całej Polsce, w stałej ofercie znajdą się kraftowe nalewki. Dodatkowo, jeszcze w styczniu na półkach tej sieci są dostępne czeskie piwa.
Mazurska Manufaktura S.A. to rodzinna spółka specjalizująca się w kraftowych alkoholach mocnych i regionalnym piwie. Firma ma swoją siedzibę w zabytkowym, ponad 120-letnim Browarze Szczytno, w którym produkowano historyczne piwo Jurand. Od ponad roku Mazurska Manufaktura koncentruje się na uruchomionym z jej inicjatywy projekcie rynkowej konsolidacji, w ramach której przejmuje pakiety udziałów i nawiązuje współpracę z lokalnymi hurtownikami oraz dystrybutorami w całej Polsce. Jak dotąd do grupy konsolidacyjnej weszły takie firmy, jak: Kujawianka Inter, Sajon, AleBrowar czy Westtrade.
— Projekt konsolidacji ma celu przede wszystkim budowanie szerokiej sieci dystrybucji. Działając w pojedynkę z ograniczonym asortymentem i niewielkim zasięgiem, ciężko było nam pracować nad satysfakcjonującymi wynikami sprzedaży. Zwłaszcza w dobie zawirowań gospodarczych. Mamy ambitne plany, dopracowane, różnorodne portfolio. Dlatego teraz stawiamy głównie na zwiększanie dystrybucji i rozwijanie działań sprzedażowych — mówi Mariusz Cyprian, dyrektor sprzedaży w Mazurskiej Manufakturze S.A.
Współpraca z siecią Aldi
Spółka przeciera obecnie coraz więcej szlaków na drodze współpracy z sieciami handlowymi. Z końcem roku podpisała umowę na stałą obecność w sieci Netto, z kolei od stycznia produkty Mazurskiej Manufaktury będą obecne przez cały rok w Aldi - jednej z najbardziej znanych sieci sklepów spożywczo-przemysłowych w Polsce liczącej ok. 300 punktów.
Na sklepowych półkach Aldi będzie przez cały rok obecna flagowa seria kraftowych nalewek Mazurskiej Manufaktury. Są one tworzone metodą rzemieślniczą: w małych partiach, na bazie własnej, tradycyjnej receptury, z wykorzystaniem wysokiej jakości spirytusu pszeniczno-żytniego oraz wody z własnego ujęcia, z mazurskich źródeł. Wyróżniają się na rynku także ze względu na swój design - są dostępne w oryginalnych butelkach z zamknięciem typu swing-top. W skład serii nalewek wchodzą takie smaki, jak: Rześka Pigwa, Kwaśna Wiśnia, czy Cytrusówka z Miętą. Dużą popularnością cieszą się także nagradzane na wielu konkursach Likiery jajeczne w wersji klasycznej oraz produkowanej w specjalnej limitowanej, edycji wersji czekoladowej.
W ramach współpracy z Mazurską Manufakturą jeszcze w styczniu klienci sieci Aldi będą mogli nabyć także piwa znanych czeskich marek, jak Konrad i Holba.
Poza siecią Aldi produkty Mazurskiej Manufaktury można znaleźć, na stałe czy w ramach akcji in-out, w takich sieciach, jak: Biedronka, Carrefour, Auchan, Kaufland, Netto, Stokrotka, POLO Market czy Aldi. Ponadto spółka współpracuje z hurtowniami w całej Polsce, a także ze sklepami specjalistycznymi, takimi jak: Duży Ben, Al Capone czy Winoteka.
Mazurska Manufaktura to założona w 2019 r. rodzinna spółka specjalizująca się w produkcji mocnych alkoholi segmentu premium, ale też aktywnie działająca na rynku piw regionalnych i rzemieślniczych. Głośnym dokonaniem firmy jest rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie na Mazurach, do którego wkrótce powróci produkcja lokalnej marki Jurand. To jedna z wielu reaktywowanych przez Mazurską Manufakturę historycznych marek piwa, które po latach nieobecności ponownie trafią na rynek. Spółka rozwija także swoje portfolio piw rzemieślniczych, do których należy wrocławska marka Profesja oraz lęborski AleBrowar.
Martyna Dziopak-Mroczka