W obliczu tak wielu wyzwań, z jakimi mierzy się obecnie rynek alkoholi, małym, rodzinnym producentom ciężko działać w pojedynkę. Jedną z recept na przetrwanie w trudnych czasach jest lokalna współpraca i konsolidacja, która pozwoli na budowanie konkurencyjności oraz na zachowanie jakości - mimo rosnących kosztów.
Firmy rodzinne wygrywają elastycznością
Jak Dawid z Goliatem
Korzyści płynące z lokalnej konsolidacji
Potrzeba świadomościowych zmian
Mazurska Manufaktura S.A. to założona w 2019 r. rodzinna spółka specjalizująca się w produkcji mocnych alkoholi segmentu premium, ale też aktywnie działająca na rynku piw regionalnych i rzemieślniczych. Głośnym dokonaniem firmy jest rewitalizacja zabytkowego browaru w Szczytnie na Mazurach, do którego wkrótce powróci produkcja lokalnej marki Jurand. To jedna z wielu reaktywowanych przez Mazurską Manufakturę historycznych marek piwa, które po latach nieobecności ponownie trafią na rynek. Spółka rozwija także swoje portfolio piw rzemieślniczych, do których należy wrocławska marka Profesja.
KUJAWIANKA INTER Sp. z o.o. to jedna z najprężniej działających i najdłużej istniejących hurtowni piwa, wody, napojów chłodzących i wina w województwie kujawsko-pomorskim. Hurtownia w swojej ofercie posiada piwa największych browarów, wody mineralne, źródlane, napoje znanych marek, wina polskich i zagranicznych producentów. Hurtownia obsługuje klientów detalicznych, hurtowych, gastronomicznych, miejsca pracy, urzędy państwowe z Bydgoszczy i okolic, jak również klientów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Kujawianka jest obecna w branży nieprzerwanie od ponad 25 lat.