AleBrowar, jeden z najbardziej znanych browarów rzemieślniczych w Polsce, rozwija, zgodnie z konsumenckimi trendami, portfolio alkoholowych oraz bezalkoholowych produktów organicznych. Pod nową marką AleBrowar Organic dostępna jest, stworzona z myślą o sezonie letnim, ekologiczna kombucha w kilku smakach. W planach jest także premiera niepasteryzowanego, organicznego piwa, a także lemoniady chmielowej.
AleBrowar wymieniany jest wśród pionierów piwnej, kraftowej rewolucji. Początkowo firma, która działa na rynku od 2012 roku, warzyła piwa na zasadach kontraktowych, by następnie, w 2017 roku otworzyć swój wymarzony, stacjonarny browar w Lęborku. AleBrowar prowadzi też swoje firmowe lokale we Wrocławiu i w Gdyni. Firma specjalizuje się w produkcji niepasteryzowanych piw górnej fermentacji. Ma na koncie około 200 piw uwarzonych w różnorodnych stylach. W marcu, w ramach planu rynkowej konsolidacji, część udziałów AleBrowaru przejęła Mazurska Manufaktura S.A., producent kraftowych alkoholi mocnych i piw regionalnych.
AleBrowar Organic w hołdzie NoLo
Idąc za rynkowymi trendami i potrzebami konsumentów AleBrowar pracował w ostatnich miesiącach nad nową, autorską marką AleBrowar Organic. Pojawią się pod nią nie tylko sztandarowe, piwne nowości, ale także pokaźna grupa rzemieślniczych napojów bezalkoholowych, takich jak kombucha, lemoniady chmielowe oraz napoje antyoksydacyjne.
- Ekologia wkracza do niemal każdej dziedziny naszego życia. Jesteśmy coraz bardziej świadomi naszych wyborów zakupowych. Skrupulatnie analizujemy składy i pochodzenie nabywanych przez nas produktów. Z drugiej strony widzimy też, jak dynamicznie rozwija się segment piw i napojów bezalkoholowych. Stąd też stawiamy w tym sezonie mocno właśnie na trend NoLo, prezentując – w ramach AleBrowar Organic - kombuchę w kilku wariantach, a już niebawem także lemoniadę chmielową. Chcemy, by napoje te stały się ciekawą, letnią propozycją dla spragnionych nowych smaków, jak i atrakcyjną alternatywą dla naszych piw. Myślę, że to ciekawe i oryginalne dopełnienie naszego portfolio – mówi Arkadiusz Wenta, jeden z założycieli AleBrowaru i pomysłodawca marki organicznej.
Gama smaków kombuchy
Pod marką AleBrowar Organic są już dostępne kombuche w różnych smakach. Kombucha to jedno z rynkowych odkryć ostatnich sezonów, mimo że historia tego fermentowanego napoju sięga tysięcy lat wstecz. Konsumenci coraz chętniej sięgają po kombuchę ze względu na jej właściwości zdrowotne (oczyszcza, wspomaga trawienie, wzmacnia odporność, poprawia nastrój, przywraca wewnętrzną równowagę i dodaje energii), ale i niebanalne połączenie smaków balansujących pomiędzy słodyczą a kwasowością.
W ekologicznej i niepasteryzowanej wersji AleBrowaru, opracowanej na podstawie autorskiej receptury Arkadiusza Wenta, lekko musująca kombucha dostępna jest w wielu, niecodziennych smakach: zielona sencha, czarna herbata, świeża malina, mango & marakuja, rześki imbir, złota kurkuma czy zimny chmiel.
AleBrowar zapowiada też wypuszczenie na rynek lemoniady chmielowej Hop Lemonade, stworzonej na bazie orzeźwiającej, gazowanej wody chmielowej z 25-procentowym dodatkiem naturalnego soku NFC wyciskanego na zimno. Lemoniady organiczne będą dostępne w owocowych, letnich smakach: cytryny, pomarańczy, grejpfruta, ananasa oraz brzoskwini.
Już niedługo premiera organicznego piwa
W lipcu AleBrowar planuje także premierę swojego ekologicznego piwa Hooded Black Barley Pils, stworzonego na bazie czarnego jęczmienia.
- Jęczmień należy do gatunków najwcześniej udomowionych przez człowieka. Przez ponad 40 lat naukowcy z Politechniki Bydgoskiej pracowali nad reintrodukcją pierwotnych gatunków jęczmienia. Czarny jęczmień jest jednym z nich, a ekologiczne metody jego uprawy mają pozytywny wpływ na poziom antyoksydantów, fitosteroli,witamin i minerałów zawartych w tym zbożu - dodaje Arkadiusz Wenta z AleBrowaru.